„Co się komu śni” – wystawa fotografii Mirosława Mokrzyckiego

31/07/2023, godz. 00:00 - 19/08/2023

Biblioteka Główna - Fotogaleria

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

„Co się komu śni” – wystawa fotografii Mirosława Mokrzyckiego

Co się komu śniwystawa fotografii Mirosława Mokrzyckiego
Wernisaż 31 lipca 2023 | 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Ekspozycja dostępna do 19 sierpnia 2023

Wraz z upływem lat moja wizja fotografii ewoluowała. Bo czym w istocie jest fotografia – to obraz zbudowany ze świateł i cieni. Ja dodałem do tego elementy własnej wyobraźni, która kreuje świat, którego realnie nie ma. Fotografie te nawiązują do dawnych analogowych technik cyjanotypii, gumy czy fotografii otworkowej. Większość z nich wykonana została w czasie pandemii, gdy miejsca, zazwyczaj ludne, świeciły pustkami. Pamiętam jak w czasie świąt po moim, zupełnie pustym, osiedlu jeździły radiowozy z megafonami, z których rozlegał się komunikat „Zostań w domu, ratuj życie”. Nie mogłem w to uwierzyć i myślałem, że śnię. Nastrój prezentowanych fotografii przywołuje tamten czas, tamtejsze doświadczenia.

Mirosław Mokrzycki fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat i jest ona jego życiową pasją. Należy do Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz do Fotoklubu Opole przy Oddziale Regionalnym PTTK Śląska Opolskiego. Na podstawie dokonań twórczych został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa w 2016 roku. Swoje fotografie prezentował na licznych wystawach oraz w prasie lokalnej, ogólnopolskiej, a także w internetowych portalach podróżniczych.