Wczytuję mapę...

Łowca – spotkanie z Markiem Zatwarnickim

Data i godzina wydarzenia
26/02/2020, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Łowca – spotkanie z Markiem Zatwarnickim

Łowca – spotkanie z Markiem Zatwarnickim
Prowadzenie: Małgorzata Lis-Skupińska
26 lutego 2020 / godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
 

wstęp wolny

Niedaleka przyszłość. Znany ludziom świat znika pod tonami wulkanicznych popiołów, dusi się w związkach siarki i zamarza w najcięższej zimie wulkanicznej w historii. Do zamieszkania zdatny jest jedynie niewielki obszar położony w górach. Wraz z rodziną i innymi ocalałymi mieszka tam niegdysiejszy profesor, nazywany Łowcą. Bohater dźwiga na swoich barkach obowiązek polowania i zdobywania pożywienia.

Po siedmiu latach od katastrofy klimat zaostrza się i znika zwierzyna. Ocalenie wszystkich mieszkańców przed głodem, drapieżnikami i innymi ludźmi staje się coraz trudniejsze. Łowca podejmuje jednak nierówną walkę z siłami natury.

Powieść przenosi czytelnika w surowy świat powstały po realnie zagrażającej nam katastrofie i stawia przed nim pytanie jak daleko człowiek powinien posunąć się w imię przetrwania.

Marek Zatwarnicki (ur. 2000) – w wieku siedemnastu lat wydał powieść stanowiącą pierwszą część trylogii Nowa Kartagina o tematyce historyczno-przygodowej. W wieku dziewiętnastu lat wydał drugą powieść Łowca o tematyce postapokaliptycznej. Jest pasjonatem geografii, historii starożytnej Grecji i Rzymu oraz laureatem konkursów filmowych. Studiuje na Poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym.