Wczytuję mapę...

Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju

Data i godzina wydarzenia
23/10/2020, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Brak kategorii

Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju

Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju
Spotkanie podróżnicze z Aleksandrą Mularz
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
23 października 2020 (piątek), godz. 18:00
ilość miejsc ograniczona – zapisy pod numerem 512-370-509


Urugwaj to kraj naprawdę niezwykły: wciśnięta między dwa potężne katolickie kraje maleńka enklawa świeckości, nazywana „południowoamerykańską Szwajcarią”.  Jego prezydent rozdawał 90% pensji biednym, a obnoszenie się z bogactwem jest niemile widziane. W Urugwaju wprowadzono bardzo liberalne prawa obyczajowe, a pozostaje on jednym z najbardziej bezpiecznych i najmniej skorumpowanych krajów na świecie. Oprócz tego Urugwajczycy odnoszą spektakularne sukcesy w piłce nożnej, a na jednego mieszkańca przypadają cztery krowy. To kraj, który nieustannie sprawia niespodzianki, czasem wprawia w konsternację i chyba nie bez powodu niektórzy nazywają go rajem.

 

Aleksandra Mularz – najpierw zgadza się na wyjazd, a dopiero potem pyta dokąd – z zamiłowania podróżniczka, która uwielbia spontaniczne podróże. Przez parę lat mieszkała w Azji, którą kocha bezgranicznie tak samo jak Amerykę Południową. Opolanka w 120%.


UWAGA!

W związku z sytuacją epidemiologiczną i zarządzeniami dotyczącymi organizacji imprez podczas wydarzenia będzie obowiązywał reżim sanitarny. Uczestnicy będą mieli obowiązek zakrycia ust i nosa, dezynfekcji rąk, zachowywania dystansu oraz wypełnienia ankiety dot. stanu zdrowia.

Ilość miejsc ograniczona! Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się na listę uczestników (numer tel. 512-370-509)

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2476770822623780/