Wczytuję mapę...

II Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Data i godzina wydarzenia
20/05/2019, godz. 10:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

II Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Opolskiego serdecznie zaprasza wykładowców, studentów i doktorantów na interdyscyplinarną, ogólnopolską konferencję naukową pt.

„Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu” – podróże jako czynnik przemian społeczno-politycznych na przestrzeni dziejów.

Program konferencji 

Wydarzenie jest organizowane w ramach II edycji konferencji „Podróżnicy na przestrzeni dziejów i ich historie, czyli wędrówka po kontynentach”.

Konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny, co pozwoli młodym badaczom na wielopłaszczyznowe spojrzenie na problematykę niniejszego tematu. Podróże niewątpliwe stanowiły czynnik postępu, który umożliwił w przeobrażaniu się ludzkości. Tę myśl uchwycili wielcy myśliciele, naukowcy, jak i politycy.

Zgodnie z założeniem konferencji nie ograniczamy zakresu badawczego, co daje możliwość indywidualnej realizacji tematu opartego na rzetelnej wiedzy i warsztacie. Interesują nas zagadnienia osadzone w każdej z epok historycznych. Czekamy zatem na Państwa propozycje tematów.

W przypadku pytań dotyczących konferencji, prosimy o kontakt:
kolonaukowehistorykowuo@gmail.com