Wczytuję mapę...

I Festiwal Reportażu Sportowego PATYK

Data i godzina wydarzenia
12/09/2019, godz. 18:00 - 13/09/2019

Lokalizacja
brak lokacji

Kategoria
Spotkanie

I Festiwal Reportażu Sportowego PATYK
  • Spotkanie ze Sławomirem Szmalem 
    12.09.2019, godz. 18:00 
    Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4 Wstęp wolny 

 

  • Spotkanie z Antonim Piechniczkiem 
    13.09.2019, godz. 18:00 
    Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4 Wstęp wolny 

PROGRAM WYDARZENIA: PATYK

 

TVP3 Opole i Fundacja Orły Sportu zapraszają na I Festiwal Reportażu Sportowego PATYK, który odbędzie się w dniach 12 – 14 września 2019 w Opolu.

Na miłośników sportu czekają 2 dni pokazów reportaży konkursowych, dyskusja z autorami, pokazy specjalne filmów a także spotkania z gośćmi specjalnymi – Sławomirem Szmalem i Antonim Piechniczkiem. Gala finałowa (obowiązują zaproszenia) w sobotę 14 września.

W konkursie głównym bierze udział 20 reportaży. Wśród nich znajdują się zarówno materiały ośrodków regionalnych TVP jak i twórców niezrzeszonych. – Duża liczba zgłoszeń już w pierwszej edycji pokazuje, że ten konkretny profil reportażu czyli reportaż sportowy jest popularny wśród twórców – mówi Mateusz Magdziarz, dyrektor festiwalu. – Widzowie będą mieli 2 okazje zobaczyć każdy z reportaży na bezpłatnych projekcjach konkursowych i oddać swój głos na jego zdaniem najlepszy reportaż. Równolegle pracuje kapituła która zdecyduje o pierwszych 3 miejscach i przyzna wyróżnienia – dodaje Magdziarz.

W skład kapituły weszli między innymi olimpijczyk Bartłomiej Bonk, piłkarz ręczny Artur Siódmiak czy były selekcjoner Antoni Piechniczek. Na zwycięzcę festiwalu czeka nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych ufundowana przez prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. W ręce wszystkich laureatów trafią statuetki wykonane w pracowni Mariana Molendy. – Przypominają wyglądem patyki. „Patyk” to był boiskowy pseudonim Tomasza Drąga, piłkarza i zawodowego strażaka który zmarł nagle, podczas meczu, w marcu 2016 roku. Równoległą ideą festiwalu jest właśnie upamiętnienie Tomasza – mówi Mateusz Magdziarz.

Organizatorami I Festiwalu Reportażu Sportowego „Patyk” są TVP3 Opole i Fundacja Orły Sportu.