El Roi – promocja debiutanckiej powieści i spotkanie z Beatą Skrzypczak

08/05/2024, godz. 17:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

El Roi – promocja debiutanckiej powieści i spotkanie z Beatą Skrzypczak

El Roipromocja debiutanckiej powieści i spotkanie z Beatą Skrzypczak
8 maja 2024 | 17:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
Prowadzenie: Martyna Kawka

Beata Skrzypczak w powieści El Roi płynnie przenosi nas między epokami, odsłaniając tajemnice, które kształtują losy trzech bohaterów. W tej powieści odnajdziesz echa Starego Testamentu, głęboką emocjonalność oraz fascynujące opowieści o przeszłości, które rzutują na teraźniejszość. To literacka podróż, również po Nowym Sączu, która nie tylko dostarcza emocji, ale także skłania do refleksji nad własnymi korzeniami, tożsamością oraz nieustającym wpływem historii na nasze życie.

Beata Skrzypczak – urodzona w Nowym Sączu, od lat związana sercem ze Śląskiem. Absolwentka translatoryki hiszpańskiej na Uniwersytecie Śląskim, rozmiłowana w bogactwie literatury hiszpańskojęzycznej. Od 2018 roku właścicielka marki „Opowiemci”, strony internetowej, gdzie literatura staje się źródłem inspiracji i wymiany myśli dla czytelników. To tam w corocznym rankingu docenia i wyróżnia twórców promujących czytelnictwo. Organizatorka spotkań dla miłośników literatury w ramach festiwalu Książkonalia w Katowicach.

Wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.