21 OJL / Spotkanie z Mikołajem Łozińskim

09/11/2023, godz. 18:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

21 OJL / Spotkanie z Mikołajem Łozińskim

9 XI • 18:00 • sala konferencyjna MBP
Stramerowie
Spotkanie z Mikołajem Łozińskim
Prowadzenie: Wojciech Szot

W powieści Stramerowie, Mikołaj Łoziński zręcznie kontynuuje swoją bestsellerową sagę rodzinna, prezentując dzieje Stramerów podczas najcięższych lat II Wojny Światowej. Czytelnicy mogą ponownie zanurzyć się w życie Nathana i Rywki Stramerów, teraz rozdzielonych przez wojnę, a ich dorosłe dzieci wyrwane z domu, podejmują próby przetrwania w okupowanej Polsce. Każdy z nich pragnie choć odrobiny normalności w świecie, który wydaje się w jej pozbawiony. To powieść o zwyczajnych ludziach, Żydach i Polakach, którzy, mimo strachu i zagrożeń, walczyli o przetrwanie w trakcie wojny. Łoziński z mistrzostwem pokazuje, jak fascynujące może być codzienne życie zwykłych ludzi w niezwykłych okolicznościach. Ta powieść kipi od prawdziwych emocji, dramatycznych zdarzeń i niezapomnianych postaci.

Mikołaj Łoziński (ur. 1980) – polski pisarz i fotografik. Ukończył socjologię w Paryżu. Był tłumaczem telewizji francusko-niemieckiej, robił zdjęcia dla „Przekroju” i „Rzeczpospolitej”. Publikował krótkie opowiadania, miał kilka wystaw fotograficznych. Zarabiał jako malarz pokojowy i asystent niewidomej psychoterapeutki. Zdobywca II nagrody literackiej w Konkursie Młodych Twórców Warszawskiej Fundacji Kultury w 2006. Za debiutancką powieść Reisefieber został w 2007 roku uhonorowany Nagrodą Kościelskich. Stypendysta programu Instytutu Książki i Stowarzyszenia Willa Decjusza dla pisarzy i tłumaczy Homines Urbani (jesień 2007).