Dzielnica Śródmieście

Adres:
Pl. Mikołaja Kopernika 10
45-040 Opole
opolskie

tel.: 512 270 685

e-mail: odzdziec (at) mbp.opole.pl

 

Profil FB

poniedziałek
11:00 – 19:00

wtorek
11:00 – 19:00

środa
11:00 – 19:00

czwartek
11:00 – 16:00

piątek
11:00 – 19:00

sobota
09:00 – 15:00

Lokalizacja:

Wczytuję mapę...

Co powinieneś o nas wiedzieć?

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy jest największą biblioteką dla dzieci i młodzieży w Opolu. Oprócz tej grupy użytkowników Oddział posiada także ofertę skierowaną do rodziców, nauczycieli, instruktorów, animatorów.

Oddział mieści się przy Placu Mikołaja Kopernika 10.

Co można u nas znaleźć?

- literaturę piękną dla dzieci i młodzieży oraz część zbiorów dla czytelników dorosłych,- zbiór lektur szkolnych,- książki-zabawki dla najmłodszych,- literaturę popularnonaukową,- wydawnictwa informacyjne,- gazety i czasopisma,- multimedia i programy edukacyjne,- filmy oraz audiobooki (książki mówione),- książki cenne, nagrodzone, unikatowe mieszczące się w Galerii Książki Dziecięcej (udostępniane na miejscu).

W czym możemy Ci pomóc?

- wypożyczymy zbiory na zewnątrz, udostępnimy na miejscu,- oferujemy usługi kserograficzne,- zamówimy oraz przedłużymy termin wypożyczenia książek drogą internetową, a także telefonicznie,- umożliwimy bezpłatny dostęp do Internetu,- z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji.

Z jakich technologii u nas skorzystasz?

- posiadamy 3 komputery z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz 1 komputer z dostępem do katalogu bibliotecznego,- oferujemy możliwość drukowania oraz kserowania

Jak możesz u nas spędzić czas?

Organizujemy:- spotkania autorskie z twórcami dla dzieci i młodzieży,- konkursy literackie, plastyczne i tematyczne z różnych dziedzin wiedzy,- zajęcia edukacyjne i spotkania z ciekawymi ludźmi,- warsztaty literackie, plastyczne, biblioteczne i teatralne- zajęcia dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych,- pogadanki i dyskusje o książce w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki (ostatnia sobota miesiąca o godz. 12.00),- cykliczne zajęcia „Słucham, czytam, tworzę” dla przedszkolaków i ich rodziców (w czwartki o 17.00)- okolicznościowe imprezy czytelnicze.

Wydarzenia archiwalne

Sprawdź, co się wydarzyło
1 2 3 4
Informacje związanie z biblioteką

AKTUALNOŚCI - Oddział Dziecęco-Młodzieżowy