Projekcja filmu „Złote czasy przemysłu i rejencji” z cyklu: Opole miasto legend i tajemnic

12/02/2019, godz. 17:30

Film

Projekcja filmu „Złote czasy przemysłu i rejencji”  z cyklu: Opole miasto legend i tajemnic

12 lutego 2019 (wtorek) / godz. 17:30

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

W ramach kontynuacji cyklu pt. „Opole miasto legend i tajemnic” oraz przybliżenia opolanom historii naszego miasta zapraszamy na kolejny film.

12 lutego 2019 r. zaprezentujemy IV część produkcji dokumentalnej pt. „Złote czasy przemysłu i rejencji” Opolskiej Fundacji OFFilm, w którym Opole przedstawione jest jako białe miasto, a cement określano mianem szarego złota.

Po projekcji zapraszamy na dyskusję z udziałem historyków: Pani Urszuli Zajączkowskiej, dr Macieja Borkowskiego oraz architekta Pana Andrzeja Hamady.

Spotkanie organizuje Miasto Opole we współpracy z Fundacją OFFilm.