Wczytuję mapę...

Wystawa obrazów Barbary Wójciak

Data i godzina wydarzenia
05/05/2021, godz. 00:00 - 31/05/2021

Lokalizacja
Filia nr 17

Kategoria
Wystawa

Wystawa obrazów Barbary Wójciak

Wystawa obrazów Barbary Wójciak
5-31.05.2021
Filia nr 17 MBP, ul. Skautów Opolskich 10

wstęp wolny

 

Barbara Wójciak – absolwentka Studium Wychowania Przedszkolnego w Łodzi i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Od 1988 r. mieszkanka Opola. Od wielu lat nauczycielka przedszkola pełniąca funkcję dyrektora.

Pracując jako nauczyciel, często wykorzystywałam swoje umiejętności rysunkowe do przygotowywania pomocy dydaktycznych na zajęcia z dziećmi, jednak w 2019 r. zainteresowałam się malarstwem dużo bardziej. Na warsztatach plastycznych, prowadzonych dla nauczycieli w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli przez pana Ryszarda Drucha, mieliśmy za zadnie wykonać  karykaturę Olgi Tokarczuk. Usłyszałam od mistrza: „…to jest dobra kreska, ma pani talent…”. Uwierzyłam… i zaczęło się. Od tamtej pory staram się patrząc – widzieć i szukać coraz to nowych rozwiązań . Najpierw była kreska ołówkiem – pojedyncze karykatury, potem farby akrylowe – kwiaty, a obecnie olej i martwa natura. Pandemia oraz czas izolacji przyczyniły się do chęci rozwinięcia posiadanych umiejętności. Czasami jedno zdanie może dać moc dobrego!

Swoje prace podpisuję pseudonimem Abis, co w wolnym tłumaczeniu znaczy otchłań, traktowana jako nieskończone pokłady możliwości.

– Barbara Wójciak

„Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli” – Honoré de Balzac