21 OJL / Spotkanie ze Sławomirem Kuźnickim

27/11/2023, godz. 18:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

21 OJL / Spotkanie ze Sławomirem Kuźnickim

27 XI • 18:00 • sala konferencyjna MBP
Na stykach iskrzy: literackie konteksty
Spotkanie ze Sławomirem Kuźnickim
Prowadzenie: Mateusz Torzecki

Książka „Na stykach iskrzy: literackie konteksty rocka” otwiera się na szerszy kontekst kulturowy, w którym zarówno muzyka, jak i literatura funkcjonują, i rzeczywiście sytuuje się na stykach, które iskrzą. Dotyczy to zarówno relacji pomiędzy rockiem a literaturą (i kulturą) jak i kwestii tożsamości, duchowości, seksualności. Jednocześnie jest ta publikacja owocem emocjonalnego zaangażowania, jakie charakteryzuje stosunek autora do tematu. Bo przecież, jak zauważa Nicholas Cook: „Muzyka nie jest oderwana od rzeczywistości, ona znajduje się wręcz w samym jej centrum, gdyż jest dla ludzi nie tyle jedną z wielu rzeczy, ile sposobem poznawania świata, sposobem bycia sobą”.

Sławomir Kuźnicki – (ur. 1978) poeta, krytyk, tłumacz, adiunkt w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego. Wydał tomy wierszy: „Już nie zielone” (2002), „Drzwi przez głowę” (2003), „Geometria wody” (2010), „Kontury” (FORMA 2018) oraz monografię: „Magaret Atwood’s Dystopian Fiction: The Fire Is Being Eaten” (2017). Publikował m.in. w „Akancie”, „Blasfemii”, „Obrzeżach”, „Odrze”, „Stronach”, „Toposie”. Jego wiersze znalazły się w „Antologii Poezji 2002” (Warszawa 2003).