Wczytuję mapę...

Jeż w dom! – warsztaty z budowania domków dla jeży

Data i godzina wydarzenia
17/11/2023, godz. 17:30

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Dla dorosłych, Dla dzieci, Warsztaty

Jeż w dom! – warsztaty z budowania domków dla jeży

Jeż w dom! – warsztaty z budowania domków dla jeży
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
17 listopada 2023 (piątek), godz. 17:30
Zapisy pod numerem tel. 512-370-509 (liczba miejsc ograniczona)

Któż nie kocha jeży? Chyba tylko niektóre psy ;). A tymczasem jeże, oprócz tego, że są słodziutkie, pełnią bardzo ważną rolę w ekosystemie i są bardzo pożyteczne szczególnie dla tych z nas, którzy  uprawiają ogród.

Jesienią jeż zwalnia obroty – szuka bezpiecznego schronienia i zaczyna hibernację. Zazwyczaj do zimowego snu wybierają miejsca spokojne i ciche, dlatego jeśli chcemy mieć jeża w ogrodzie, musimy się odrobinę postarać (ale tylko odrobinę). Bardzo ważne jest, żeby stworzyć mu odpowiednie warunki do zamieszkania, a więc nie grabić jesiennych liści, tylko uformować z nich stertę, którą przykryć można gałęziami. Jeże kochają takie kryjówki!

Można też zapewnić jeżowi luksusowy domek: suchą, bezpieczną bazę, w której będzie miał jak jeżowym raju. Taki zimowy domek można kupić w markecie, ale można też zrobić go samemu – i to z ekologicznych materiałów!

Zapraszamy na warsztaty z budowania domków dla jeży, które organizujemy wraz z Opolskim Towarzystwem Przyrodniczym. Poprowadzi je Łukasz Furowicz, opolski ekolog, który jest skarbnicą wiedzy, pomysłów i pozytywnej energii. Wszystkie materiały pochodzą z recyklingu, a po zajęciach będziecie mogli domki zabrać ze sobą i ustawić w swoim ogrodzie. Pamiętajcie, że musi to być ustronne miejsce, z dala od najbardziej uczęszczanych ścieżek.

Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych i dla dzieci powyżej 9 roku życia (dzieci będą potrzebowały asysty dorosłej osoby). Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 512-370-509