You are currently viewing EurOpole – rzeka podobieństw

EurOpole – rzeka podobieństw

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu została laureatką w konkursie na realizację projektów Edukacja kulturowa Opolszczyzny – EDUKO edycja 2024 i dzięki dofinansowaniu zorganizuje przedsięwzięcie pt. „EurOpole – rzeka podobieństw”.

„EurOpole – rzeka podobieństw” ma na celu promocję kultury i historii naszego miasta oraz podkreślenie znaczenia 20-lecia Polski w Unii Europejskiej wśród uczniów starszych klas szkoły podstawowej, ale też wśród innych mieszkańców miasta. Działania edukacyjno-kulturalne nawiązywać będą do kultury europejskiej, którą tworzy też nasze miasto i przepływająca przez nie rzeka. Młodzi i starsi będą więc mogli wziąć udział w spacerze wzdłuż Młynówki z przewodnikiem turystycznym, spotkaniu z pasjonatką rzek i autorką albumu o Wiśle dr hab. Joanną Angiel oraz w panelach dyskusyjnych z obywatelami Unii Europejskiej mieszkającymi w Opolu. O poszczególnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

Projekt finansowany jest ze środków budżetu Województwa Opolskiego w ramach konkursu na realizację przedsięwzięć Edukacja kulturowa Opolszczyzny – EDUKO edycja 2024.