Historia silna kobietami: warsztaty plastyczne dla dzieci pod kierunkiem Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak

12/12/2017, godz. 09:00

brak lokacji

Dla dzieci

Historia silna kobietami

Warsztaty plastyczne dla dzieci pod kierunkiem Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak

12 grudnia 2017 r.

• 9:00, Oddział Dziecięco-Młodzieżowy, pl. Kopernika 10
  • 11:00, Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Współautorki książki Alfabet polski – Agata Dudek i Małgorzata Nowak, zapraszają na warsztaty z ilustrowania polskiego alfabetu. Na uczestników czeka duża dawka wiedzy o polskiej kulturze i historii kraju podana z jeszcze większą dawką poczucia humoru!

Agata Dudek – projektantka graficzna, ilustratorka. Zajmuje się ilustracją książkową i prasową. Projektuje plakaty i wzory na koszulki. Artystka jest laureatką kilku prestiżowych nagród m.in. w konkursie „Książka dobrze zaprojektowana”, zdobyła Grand Prix SATYRYKON LEGNICA 2009, a także liczne nominacje i wyróżnienia, m. in. w konkursie Najpiękniejsza Książka Roku PTWK oraz Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Jej prace można było oglądać na międzynarodowych wystawach w Bolonii, Berlinie czy Nowym Jorku. Ilustruje też w prasie, m.in. w Newsweeku, PANI, Przekroju, Bluszczu i Zwierciadle. W wolnych chwilach, jak mówi o sobie, uprawia ekologiczne pomidory na parapecie oraz  kolekcjonuje papierki, śmietki i stare litery, które stanowią dla niej nieodzowną inspirację.

Małgorzata Nowak – artystka plastyk. Absolwentka ASP w Krakowie. Mieszka i pracuje w Warszawie. Sercem związana z Dziwnowem, małą miejscowością na Wyspie Wolin, w której spędziła dzieciństwo. Zajmuje się malarstwem, fotografią i ilustracją. Tworzy obiekty i instalacje. Współpracuje z firmami zajmującymi się wystrojem wnętrz.