IBUK Libra

IBUK Libra to pierwsza w Polsce czytelnia internetowa, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. Wystarczy podłączenie do Internetu.

Zapraszamy do korzystania pod adresem www.libra.ibuk.pl.

Nowy kod dostępu można uzyskać wysyłając maila na adres: czytelnia@mbp.opole.pl. W temacie prosimy podać hasło IBUK, a w treści numer karty bibliotecznej (ten pod kodem paskowym) oraz imię i nazwisko.

Zapis zdalny - instrukcja

Wypożyczalnia Dla Dzieci przenosi się do sieci!

Raz w tygodniu na profilu facebookowym MBP i Wypożyczalni Dla Dzieci publikowane są filmy stworzone specjalnie dla najmłodszych czytelników. Znajdziecie tam głośne czytanie, teatrzyk kamishibai, zabawy plastyczne i gry zręcznościowe.

Sobota z mamą i tatą on-line

Raz w tygodniu znane i lubiane warsztaty odbywają się w formie wirtualnych spotkań. Znajdziecie tam głośne czytanie urozmaicone zabawą przy działaniach plastycznych.

Wspomnienie 16. Opolskiej Jesieni Literackiej

W kwietniowe i majowe poniedziałki o godzinie 13:00 zamieszczamy w mediach społecznościowych MBP (YouTube oraz Facebook) zdjęcia i zapisy rozmów z autorami, które odbyły się w ramach 16. Opolskiej Jesieni Literackiej (2018). Do tej pory opublikowaliśmy:

Mówiło się… w MBP

To seria krótkich filmów, w których prezentowane są zdjęcia oraz esencjonalne wypowiedzi ze spotkań, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Filmy mają formę pytania i odpowiedzi. Na początku przeczytamy pytanie (zadane przez prowadzącego lub osobę z widowni), następnie usłyszymy odpowiedź gościa biblioteki. Filmy będą miały swoją premierę na Instagramie oraz Facebooku MBP w poniedziałki o godzinie 13:00.

Dobranocka Dla Dorosłych

Co powiecie na Dobranockę Dla Dorosłych?
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu i ECO - ciepło, które lubię prezentują nowy cykl video. Specjalnie dla Was aktor Andrzej Czernik będzie czytał książkę Joanny Chmielewskiej Jak wytrzymać z mężczyzną. Odcinki będą prezentowane w każdą środę i sobotę maja o godz. 21:00 na profilu facebookowym MBP. Posłuchajcie do poduszki!

Dobranocka Dla Dorosłych

Spotkania z Panią Bajką

Spotkania z Panią Bajką LIVE w każdy piątek o godzinie 17:00 na profilu facebookowym Filii nr 5 MBP.

Podczas spotkania na żywo dzieci poznają ciekawą książkę i wraz z Panią Bajką wykonają pracę plastyczną. Na każdych zajęciach poznamy innego bohatera książkowego!

Videobook dla dzieci

Videobook to zgrabna forma łącząca ilustracje książek z dźwiękiem audio czytanego tekstu. Zapraszamy do codziennego wspólnego czytania i przeżywania emocji jakie niosą ze sobą książki, nawet jeśli są czytane za pośrednictwem multimediów.

Poprzez krótkie wstępy z udziałem bibliotekarzy, videobook jest przyjaźniejszy, a zaplanowane na niektóre jego odcinki interakcje w postaci quizów – wzbogacają treść.

Videobooki znajdziecie na fanpage'u Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego MBP

Fantastyczny Klub Dyskusyjny

Przeczytaliście już tonę fantastyki i nie macie z kim o niej porozmawiać? Oto rozwiązanie! Fantastyczny Klub Dyskusyjny przeniósł się na Discorda! Czytasz fantastykę, lubisz komiksy, gry, seriale? Zapraszamy! Znajdzie się miejsce dla każdego. Wpadnij na nasz serwer i poznajmy się!

Zaproszenie: https://discord.gg/Rx4wHnK

Puzzle, planszówki, krzyżówki i inne łamigłówki

Filia nr 3 MBP w Opolu zachęca do wspólnej zabawy! Na profilu facebookowym filii nr 3 MBP można rozwiązać krzyżówki on-line, poznać propozycje gier planszowych, ułożyć puzzle, a także wziąć udział w zabawie z cytatami z książek.