Życie wróbla – wróbel w naturze, kulturze i tomie haiku „Życie”

17/05/2017, godz. 17:30

Życie wróbla – wróbel w naturze, kulturze i tomie haiku „Życie”

17 maja 2017 (środa), godz. 17:30

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Spotkanie poświęcone jest – jak sam tytuł wskazuje – wróblowi, sympatycznemu stworzeniu, którego istnienie bierzemy za pewnik i już nawet nie zwracamy na jego obecność uwagi, a przecież jego populacja ciągle… spada. Wydarzenie połączone jest z przedstawieniem e-booka „Życie” (do ściągnięcia za darmo pod adresem http://mole-czasopismo.strefa.pl/Zycie.pdf ) – tomiku poezji, w którym twórcy chcieli odpowiedzieć na pytanie: „Jak bardzo żywot ptaka podobny jest do żywota człowieka?” Autorzy publikacji opowiedzą nie tylko o swoim utworze, ale przede wszystkim o trybie życia wróbla, jego zachowaniu, „przyzwyczajeniach”, jak również o przyczynach spadku liczebności i wizerunku tego stworzenia w kulturze i literaturze. Dodatkowo: kilka słów o japońskim haiku i związkach tej formy poetyckiej z naturą.