„Życie w Indonezji” – spotkanie podróżnicze z Anią Tomczak (Globe in the Hat)

22/09/2023, godz. 18:00

„Życie w Indonezji” – spotkanie podróżnicze z Anią Tomczak (Globe in the Hat)

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
22 września 2023 (piątek), godz. 18:00

Indonezja, „kraina wielu krain”, kraj położony na ponad 16 tysiącach wysp – prawdziwe panoptikum złożone z wielobarwnych elementów, tak od siebie różnych, że wydają się niemożliwe do pogodzenia. A jednak mottem, które tworzy wspólną indonezyjską tożsamość, jest „Jedność w różnorodności” – i nie jest to pusty slogan. Starożytne balijskie świątynie sąsiadują z nowoczesnymi kurortami, monstrualna Dżakarta na Jawie kontrastuje z niezwykłymi krajobrazami wyspy Lombok. Mieszają się religie, grupy etniczne i dialekty.

Rozłożona na ogromnej przestrzeni Indonezja szczyci się też nieprzebranymi bogactwami dzikiej przyrody. Wśród flory bujnych lasów deszczowych, pól ryżowych, bagien namorzynowych i dżungli mieszkają przedstawiciele bajecznej fauny – niektórych nie można spotkać nigdzie indziej na świecie. Nad wszystkim unoszą się i straszą dymiące stożki kilkudziesięciu aktywnych wulkanów – gdyby nie to, można by uznać, że to istny raj na ziemi.

Naszym gościem będzie Ania Tomczak – podróżniczka, która od sześciu lat dzieli życie między Polskę i Indonezję. Opowie o tym, jak codziennie uczy się czegoś nowego, poznając realia życia na największym archipelagu świata, w środku kulturowej mozaiki, wśród wielowymiarowej indonezyjskiej rzeczywistości.

ANIA TOMCZAK – podróżniczka, dziennikarka, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego i uczelni w Niemczech i we Francji. Od sześciu lat mieszka w Indonezji, gdzie uczyła dziennikarstwa na uniwersytecie w Malang i brała udział w projektach filmowych i edukacyjnych. Uczy się indonezyjskiego, nagrywa i montuje filmy, które publikuje na YouTube i TikToku pod nazwą „Globe in the Hat”.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1345216446349559