Życie na poczytaniu – spotkanie z Grzegorzem Jankowiczem

Prowadzenie: Bartosz Suwiński

20 lutego (poniedziałek), godz. 17.00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Jankowiczem oraz prezentację książki Życie na poczytaniu.

Grzegorz Jankowicz – urodzony w 1978 roku, polski krytyk, filolog, eseista, redaktor
i tłumacz, doktor nauk humanistycznych. Pracownik Centre for Advanced Studies in the Humanities UJ. Na język polski przekładał teksty m.in. R. Firbanka, A. Manguela, G. Mannixa Flynna, R. Rorty’ego i S. Žižka. Na antenie TVP Kultura był jednym z gospodarzy programu „Czytelnia”, a w programie „Poezjem” prowadził autorski cykl „Nasłuch”. Wykładał m.in. literaturę polską na Uniwersytecie Indiana w Bloomington. W latach 2009-2015 wiceprezes Fundacji Korporacja „Ha!art”. Redaktor działu kultura „Tygodnika Powszechnego”. Juror Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”. Dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada. Pracownik Centrum Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mieszka w Krakowie.

Życie na poczytaniu – drugie, poprawione i uzupełnione, wydanie rozmów Grzegorza Jankowicza, z najwybitniejszymi pisarzami, twórcami i intelektualistami naszych czasów. Życie na poczytaniu to portret współczesności odmalowany w 27 rozmowach nie tylko
o literaturze i życiu, ale dający też odpowiedzi na pytanie o to, kim jest bibliofil, co wspólnego mają wyciągnięcie ręki i pisanie opowiadania oraz dlaczego mitologia przypomina serwis plotkarski. Pytania Jankowicza, na które odpowiadają między innymi Paul Auster, Amos Oz czy Swietłana Aleksiejewicz, mają przede wszystkim dać odpowiedź na to, co dzieje się po czytaniu.

(żródło: znak.com.pl)