Życie Arethy Franklin – Spotkanie z Dobromiłą Jankowską

Ameryka w twojej bibliotece

26 lutego 2016 (piątek), godz. 17:00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Spotkanie z Dobromiłą Jankowską – tłumaczką książki „Respect. Życie Arethy Franklin”.

„Respect. Życie Arethy Franklin” – Monumentalna, nieocenzurowana biografia Arethy Franklin stworzona przez jednego z najbardziej znanych biografów świata muzyki. David Ritz przygotowywał się do napisania tej książki niemal czterdzieści lat. Prowadził długie rozmowy z gwiazdą, jej rodzeństwem i współpracownikami. Dzięki temu powstała jedyna pełna, a przede wszystkim odbrązowiona opowieść o królowej soulu. Za maską diwy XX wieku dostrzegamy opuszczoną córkę, nastoletnią matkę, kobietę zmagającą się z uzależnieniami i zmianami nastroju oraz piosenkarkę ponad wszystko pragnącą sławy, raz za razem uparcie i mimo kłopotów odnajdującą drogę do zwycięstwa.

Dobromiła Jankowska – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (filologia angielska i filologia polska), nauczyciel, tłumacz literatury angielskiej. Od ośmiu lat koordynuje prace związane z Międzynarodowym Festiwalem Opowiadania we Wrocławiu. Współpracuje przy organizacji Wrocławskich Targów Dobrych Książek i targów książki dla dzieci Dobre Strony. W 2009 roku jurorka konkursu na najlepszy zbiór opowiadań im. Franka O’Connora (Cork, Irlandia), jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich na świecie.