28/11/2018, godz. 18:00

28 listopada (środa), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Żubry lubią jeżyny to zaproszenie na wędrówkę tropami zwierząt. A jest to wędrówka pełna zaskoczeń i niespodzianek, bo w tej książce nic nie jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje: bielik nie jest orłem, niedźwiedź nie jest misiem, żubry nie lubią żubrówki, a wilk jest daltonistą. Bocian zaś to nie sympatyczny wojtek, tylko drapieżnik i wytrawny myśliwy. W dodatku bociany są dwa. Biały, dobrze wszystkim znany, który stale towarzyszy człowiekowi i do dobrego życia potrzebuje ludzkiego sąsiedztwa, oraz jego czarny kuzyn, który… wcale nie jest czarny. Ale jego, ukrytego w leśnej gęstwinie, wypatrzy tylko czujne oko.

Arkadiusz Szaraniec – teatrolog, z zamiłowania obieżyświat i ekolog. Działa na rzecz ekoedukacji, prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, którym przybliża naturę i jej mnogość wcieleń. Nie przestaje się dziwić pięknu przyrody, gdzie wszystko ma swój sens i cel, a każda forma realizuje tylko sobie znane przeznaczenie. W „małych ojczyznach” szuka swojej ojczyzny. Korzenie ma na Podlasiu, choć w stolicy pisze stały cykl artykułów Zwierzę w mieście. Wie, jak to jest postać przy żubrze.