Wczytuję mapę...

Zioła przesilenia letniego – spotkanie z Dominiką Krajczy

Data i godzina wydarzenia
21/06/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Zioła przesilenia letniego – spotkanie z Dominiką Krajczy

„Zioła przesilenia letniego” – spotkanie z Dominiką Krajczy
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50 („Rondo”)
21 czerwca 2022 (wtorek), godz. 18:00
wstęp wolny


spotkanie będzie dostępne również w formie online:
https://www.facebook.com/events/749179712878192

W porze kwitnienia najłatwiej rozpoznać te zioła, których szukamy. A tak się składa, że właśnie TERAZ KWITNĄ! Wdzięczą się do słońca i owadów, osiągają wyżyny swoich możliwości. W kłosach, gronach, wiechach i koszyczkach, w baldachach, wierzchotkach i główkach – w kwiatostanach roślin mieszczą się ich moce, życiodajne siły!

Rumianek, nagietek, dziurawiec, chaber, lawenda, róża – ich kwiaty oprócz pięknego zapachu i wyglądu mają nam do zaoferowania tak wiele: swoje cenne substancje lecznicze. Możemy z nich sporządzać napary, lemoniady, nalewki, ale też maceraty olejowe, maści i kremy.

Zapraszamy na wykład o kwiatach i ziołach, które można zbierać teraz, kiedy lato przybiera swoją najpiękniejszą suknię. Poprowadzi go DOMINIKA KRAJCZY, dietetyczka i fitoterapeutka – znacie ją z wykładu o wiosennych ziołach w naszej bibliotece, który spotkał się z bardzo dobrym odzewem. Tym razem przedmiotem spotkania będą rośliny, które kwitną latem – usłyszycie jak i skąd je zbierać oraz jak wykorzystać je w kuchni, w kosmetyczce i w domowej apteczce.

Natura jest hojna i nie wymaga od nas wiele. Jeśli uzbroimy się w odrobinę wiedzy, przyroda otworzy się przed nami niczym księga mądrości. Przyjdźcie do nas we wtorek, w dzień przesilenia letniego, po tę szczyptę wiedzy o roślinach – a potem idźcie na łąkę, pachnącą od ziół, rozgrzaną od słońca i głośną od świerszczy!