10/10/2023, godz. 17:00

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Warsztaty poprowadzi Karolina Tomiczek-Kudła
10 października 2023
Galeria MBP Zamostek, godz. 17:00

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został zapoczątkowany przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation of Mental Health). Po raz pierwszy świętowano 10 października 1992 roku. Od tamtej pory odbywa się cyklicznie, a każdy z nich ma inny motyw – w 2021 roku jego główne hasło brzmi: „Zdrowie psychiczne w nierównym świecie”. W jego ramach organizowane są szerokie akcje informacyjne i edukacyjne.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu przyłącza się do akcji i zaprasza na warsztaty, których tematem jest zdrowie psychiczne w praktyce oraz filozofia self-care, która polega na dbaniu o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Karolina Tomiczek-Kudła psycholog, psychoonkolog. Na co dzień zajmuje się dobrostanem pacjentów onkologicznych i ich bliskich.