Zdrowie i uroda płynące z bogactwa kwiatów – spotkanie z Dominiką Bujarą, znawczynią ziół

21/06/2023, godz. 18:00

„Zdrowie i uroda płynące z bogactwa kwiatów” – spotkanie z Dominiką Bujarą, znawczynią ziół
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
21 czerwca 2023 (środa), godz. 18:00

Spotkanie będzie również dostępne w formie online. Transmisja i zapis na stronie https://www.facebook.com/filianr4

Fitoterapeutka i dietetyczka Dominika Bujara, którą znacie z naszych poprzednich bibliotecznych spotkań poświęconych ziołom i ich leczniczym właściwościom, tym razem zaprasza na wykład o KWIATACH:

„Lato to czas kwitnienia wielu kwiatów. Duża część z nich wykazuje cenne właściwości lecznicze i może być wykorzystana nie tylko wewnętrznie, ale też zewnętrznie – do upiększania ciała.

Do swojego ogródka oprócz warzyw można też zaprosić jadalne kwiaty – nasturcja, ogórecznik, aksamitka, nagietek, lawenda, róża czy rumianek mogą być na stałe naszymi sprzymierzeńcami ;). Dużym powodzeniem cieszą się kwitnące łąki, na których przeważają właśnie kwiaty i mogą być również przez nas wykorzystywane. Duża część dziko kwitnących okazów może być  stosowana w domowej apteczce: krwawnik, czarny bez, dziurawiec, chaber, fiołek trójbarwny, żmijowiec czy glistnik jaskółcze ziele.

Podczas spotkania dokładnie omówię właściwości niektórych kwitnących roślin. Usłyszą Państwo praktyczne wskazówki na ich wykorzystanie w kuchni, w przydomowej apteczce czy kosmetyce. Niektórych z nich będzie można skosztować w formie naparu, syropu czy lemoniady oraz zobaczyć ich formy kosmetyczne: hydrolaty, olejki eteryczne i maceraty olejowe.

Zapraszam serdecznie na kwitnące spotkanie!”

Przyłączamy się do zaproszenia! Spotykamy się o 18:00 w bibliotece, ale dla tych z Was, którzy nie będą mogli wziąć udziału, mamy dobrą wiadomość: spotkanie będzie transmitowane i nagrane!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1267742317513872