Wczytuję mapę...

Z szelestu snów – spotkanie z Agnieszką Krokowicz

Data i godzina wydarzenia
15/09/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Z szelestu snów – spotkanie z Agnieszką Krokowicz

Z szelestu snów – spotkanie z Agnieszką Krokowicz
15 września 2022 | 18:00
sala spotkań MBP, ul. Minorytów 4
prowadzenie: Małgorzata Sobolewska

 wstęp wolny


 

Agnieszka Krystyna Krokowicz (Jagna) – pierwszy wiersz napisała w wieku 14 lat. Na osiemnaste urodziny otrzymała od przyjaciół Wiersze Jarosława Iwaszkiewicza z dedykacją: Osiemnastoletniej Pannie Agnieszce, aby nigdy nie uczyniła nic wbrew swej poetyckiej naturze wiersze te dedykują: Marzena, Ewa, Przemek.

Przez 58 lat pisała wiersze (lub z braku czasu pisały się one tylko w jej głowie). W 1997 roku część wierszy zabrała powódź, która nawiedziła Opole. Debiutowała w 2021 wraz z 6 innymi poetkami, określając je jako swoje siostry po piórze, w antologii poezji Siedem cnót. Z wielką przyjemnością czyta wszelaką poezję. Poszukuje w niej wytchnienia, refleksji, natchnienia oraz potwierdzenia wspólnoty w odczuwaniu. Pisanie poezji dla Agnieszki jest zapisem natchnienia płynącego z duszy i tylko takie wiersze uważa za prawdziwe, gdyż nacechowane są prawdą przeżytych emocji i przemyśleń. Przekazując swoje wiersze czytelnikom pragnie, aby stały się dla odbiorcy chwilą wytchnienia, zadumy, refleksji, natchnienia. By wniosły do życia każdego chwilę spokoju i zatrzymania, którą tak trudno w naszych czasach dla siebie wygospodarować.

Poezja to wyjątkowa, najbardziej intymna forma sztuki. Czasami zanim autor wyda swoją twórczość, dojrzewa do tego latami. Musi mieć pewność, że chce ujawnić prawdę o swojej duszy odbiorcom. Poezja jest autorefleksyjna i nigdy nie pozostawia czytelnika obojętnym. Dlatego też w wydawnictwie Ezooneir poezja ma swoje zaszczytne miejsce. Z przyjemnością polecam twórczość Agnieszki Krokowicz. Dzięki tej publikacji mogą Państwo pozwolić sobie na wieczór marzeń: zagłębiając się we własne odczucia, popijając ulubioną herbatę i czytając „Z szelestu snów”.

Ezo Oneir

Dyrektor grupy wydawniczej Ezooneir