Z historii muzyki dla wszystkich – spotkanie z Grzegorzem Wasowskim w ramach Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej

05/04/2017, godz. 17:00

Biblioteka Główna - Wypożyczalnia dla Dzieci (Pokój Bajek)

Prowadzenie: Monika Makowska-Wasowska

Spotkanie poprzedzi Teatrzyk Kamishibai „Martynka poznaje muzykę”

5 kwietnia 2017 (środa), godz. 17:00

Wypożyczalnia dla Dzieci-Pokój Bajek MBP, ul. Minorytów 4

Grzegorz Wasowski – dziennikarz muzyczny, satyryk, autor tekstów, aktor. Znany jest z pracy w Programie 3 Polskiego Radia. Współtworzył audycje satyryczne „Nie tylko dla orłów”, „Tanie Granie” oraz satyryczny zespół hiphopowy T-raperzy znad Wisły. Występował  również w telewizyjnych programach satyrycznych „Za chwilę dalszy ciąg programu” oraz „Komiczny Odcinek Cykliczny”. Wraz z Moniką Makowską-Wasowską prowadzi Wydawnictwo Wasowscy. Wspólnie napisali książkę o Kabarecie Starszych Panów – „Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy”. Grzegorz Wasowski jest również autorem książki dla młodego czytelnika „Z historii muzyki – dla wszystkich – wierszyki”, którą w 2016 roku wydała Filharmonia Szczecińska.