Wytworzywa – wystawa

Wernisaż: 28 lutego (wtorek), godz. 18.00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4
Wystawę można oglądać do 23 marca 2017 roku

Wystawa prezentuje rękodzieło studentów I, II i III roku Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Wytwory rąk ludzkich, z różnych tworzyw – Wytworzywa.

Nikola Bul – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, studentka III roku Instytutu Sztuki w Opolu. Interesuje się wszelkiego rodzaju rękodziełem, największą ilość czasu poświęcając tematowi włóczki.

Kacper Janczyński – student II roku Instytutu Sztuki w Opolu. Interesuje się animacją i grafiką, ale także upcyclingiem – nadawaniem śmieciom i niepotrzebnym przedmiotom nowej funkcji. Na wystawie prezentuje industrialną biżuterię wykonaną ze znalezionych drobiazgów.

Viktoriia Horetska – studentka I roku Instytutu Sztuki w Opolu. Pochodzi z Energodaru na Ukrainie. Kolekcjonuje figurki koni i Króla Lwa. Lubi muzykę rockową, gry komputerowe, horrory i kreskówki Disneya. Na wystawie prezentuje figurki i lalki z modeliny.