Wystawa zdjęć „Twarze Mjanmy”

09/01/2018, godz. 00:00 - 08/02/2018

Wystawa zdjęć „Twarze Mjanmy”

Wystawa zdjęć „Twarze Mjanmy” – Iwona i Daniel Gogulscy
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50 (Galeria „Rondo”)
wystawę można oglądać w dniach 9 stycznia – 8 lutego 2018 r.

Zdjęcia do wystawy „Twarze Mjanmy” powstały podczas miesięcznej podróży Iwony i Daniela Gogulskich po Mjanmie – wyprawa odbyła się w marcu 2017 roku. W tym czasie podróżnicy odwiedzili m.in. Mandalay, Bagan, Yangon, Inle Lake, Ngwe Saung. Jednak to nie ociekające złotem świątynie czy oszałamiające zabytki okazały się w tej podróży najciekawsze, tylko właśnie ludzie – otwarci, uśmiechnięci i pomocni. Często sami inicjowali kontakt, by jak najwięcej dowiedzieć się o przybyszach z daleka i – co najistotniejsze – zrobić sobie z nimi zdjęcie. To dzięki Birmańczykom ten wyjazd nabrał dla dwójki podróżników z Polski zupełnie innego, niespodziewanego wymiaru.

IWONA I DANIEL GOGULSCY – autorzy bloga Szeroką Drogą (www.szerokadroga.pl). Od zawsze ich wielką pasją były podróże. Zwiedzili niemal całą Europę, z czasem wyruszając w coraz to dalsze tereny. Ich drugie hobby to motocykle. Poprzez swoją działalność starają się propagować bezpieczną jazdę oraz pokazywać, że motocykliści to nie tylko „dawcy organów”. Od 2 lat realizują projekt „Opolskie: znane i nieznane”, mający na celu promocję atrakcji turystycznych na Opolszczyźnie.