Wystawa „Szczyt, nie szczytości” Marty Magierowskiej

Wystawa „Szczyt, nie szczytości” Marty Magierowskiej

1 września 2016 (czwartek), godz. 18:00

Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Marta Magierowska urodziła się w Opolu i ma 17 lat. Jej malarstwo to ciągła zmiana, impresja. Artystka wyciąga wnioski z zachodzących zmian i daje im upust w swojej twórczości pisarskiej. Według niej zmiana jest nieodłącznym elementem bytu. Inspirują ją ludzie – przeciętni, a jednak nieprzeciętni. Marta Magierowska w swojej twórczości łączy przeróżne elementy. Nie kieruje się jednak zasadą autentyczności, lecz daje się ponieść swobodnej interpretacji. Efekty zadziwiają czasem nawet ją samą. W swoich pracach nie śledzi ideałów, lecz poszukuje tego, co nieidealne i w tym dostrzega piękno. Nie chce przedstawiać utopijnych wizji, które nie znajdują odzwierciedlenia w realnym świecie.

O swojej wystawie mówi:

„Nam się wydaje, że jesteśmy u progu szczytu, a tak naprawdę jesteśmy maleńcy, nie zetkniemy się z górą, jeśli nie będziemy wierni samym sobie”.