Wyoming – Spotkanie z Agnieszką Kaczmarek

Ameryka w Twojej bibliotece

26 stycznia 2017 (czwartek), godz. 17:00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Podczas spotkania porozmawiamy przede wszystkim o Yellowstone, czyli najstarszym parku narodowym na świecie, znajdującym się właśnie w stanie Wyoming. Dowiemy się, jakie cuda natury można tam podziwiać, co je wyróżnia, skąd wzięła się nazwa parku oraz dlaczego korki w Yellowstone są atrakcją samą w sobie. Na chwilę zagościmy też w Grand Teton National Park, aby zobaczyć dlaczego nie warto pomijać tego parku w swoim planie podróży.

Dr Agnieszka Kaczmarek jest wykładowcą w Instytucie Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Jej główne zainteresowania obejmują szeroko pojętą kulturę Stanów Zjednoczonych, ze szczególnym uwzględnieniem amerykańskiej literatury podróżniczej. Agnieszka Kaczmarek jest też autorką książki „Little Sister Death”, wydanej w 2013 roku przez wydawnictwo Peter Lang, która stanowi próbę odczytania powieści modernistycznej „Wściekłość i wrzask” pióra amerykańskiego noblisty Williama Faulknera przez pryzmat filozofii Maxa Schelera, Martina Heideggera i Emmanuela Levinasa. Opublikowała również kilka artykułów poświęconych twórczości Charlesa Dickensa, Harolda Pintera, Marka Twaina, Thomasa Mertona, Edwarda Abbey, Billa Brysona oraz Cormaca McCarthy’ego.