Wczytuję mapę...

Wydarzenia Marca 1968 roku w pamięci i edukacji historycznej

Data i godzina wydarzenia
13/03/2018, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Wydarzenia Marca 1968 roku w pamięci i edukacji historycznej

Wydarzenia Marca 1968 roku w pamięci i edukacji historycznej – debata z udziałem dr Anny Gołębiowskiej, dr Małgorzaty Świder oraz dra Mariusza Patelskiego
13 marca (wtorek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

 

 

8 marca 1968 r. na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego odbył się wiec protestacyjny w związku ze zdjęciem przez władze komunistyczne wystawianych w Teatrze Narodowym Dziadów oraz relegowaniem z uczelni Adama Michnika i Henryka Szlajfera…

Od wydarzeń Marca ’68 roku mija dokładnie 50 lat. O zasięgu fenomenu 1968 r. świadczy fakt, że w ponad 40 różnych społeczeństwach doszło do wystąpień będących wyrazem konfliktu międzypokoleniowego. Wydarzenia Marca 1968 roku w pamięci i edukacji historycznej to książka adresowana przede wszystkim do młodego odbiorcy – zarówno do studentów przygotowujących się do wykonywania zawodu nauczyciela, jak i do młodzieży szkolnej za pośrednictwem nauczycieli historii. Książka jest pretekstem do pogłębienia tego problemu w pamięci i edukacji młodego pokolenia. Nie bez znaczenia jest również to, iż autorami większości rozdziałów tej publikacji są młodzi ludzie – studenci i doktoranci Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego.