Wczytuję mapę...

„Wilki” – Spotkanie z Adamem Wajrakiem

Data i godzina wydarzenia
20/07/2016, godz. 16:30

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

"Wilki" - Spotkanie z Adamem Wajrakiem

Spotkanie z cyklu „Wyborcza na Żywo” z ADAMEM WAJRAKIEM – dziennikarzem, przyrodnikiem, miłośnikiem zwierząt i podróżnikiem

Prowadzenie: Dorota Wodecka

20 lipca 2016 (środa), godz. 16:30

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

 

W książce „Wilki” Adam Wajrak, ulubiony dziennikarz-przyrodnik Polaków, opowiada o latach tropienia wilków i przyjaźni z tymi najbardziej fascynującymi drapieżnikami Europy. 

Adam Wajrak jest przyrodnikiem oraz dziennikarzem związanym z „Gazetą Wyborczą”, autorem bestsellerowych książek „(Za)piski Wajraka”, „Kuna za kaloryferem, czyli nasze przygody ze zwierzętami” (wspólnie z Nurią Selva Fernandez), „Przewodnik prawdziwych tropicieli” i „To zwierzę mnie bierze”. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Alfreda Lityńskiego, Nagrody im. Andrzeja Wojciechowskiego i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Od 1997 roku mieszka we wsi Teremiski w Puszczy Białowieskiej.

„Wiem, że wśród moich czytelników jest dużo ludzi młodych i bardzo młodych, przez co niezwykle wrażliwych. Mam do nich pewną prośbę. Gdyby ta książka była tylko o wilkach, nie zawracałbym wam głowy tym ostrzeżeniem, bo przecież doskonale wiecie, że przyroda potrafi być brutalna. Ta książka jest jednak również o tym, co ludzie robili i robią wilkom, jednemu z najbardziej prześladowanych dużych ssaków, jakie żyją na naszej planecie. Są to często rzeczy niezwykle okrutne i przerażające. Dlatego bardzo was proszę, porozmawiajcie z rodzicami, żeby tę książkę przejrzeli, zanim weźmiecie ją do ręki, albo przeczytali ją razem z wami.”

– Adam Wajrak