Wielokulturowe Opole: Ukraińcy w Opolu

Ukraińcy w Opolu

Prowadzenie: Pawel Denysov

16:00 / Spotkanie z książką ukraińską dla dzieci

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję zagłębić się w świat ukraińskiej literatury dziecięcej, a także poznać ofertę wydawniczą skierowaną do najmłodszych czytelników.

W programie:

• spotkanie z Julią Czerewań i Anną Sofiną – autorkami zbioru bajkowych opowieści Oto kuchnia! Podczas wydarzenia dzieci poznają przepisy tradycyjnej kuchni ukraińskiej, a wraz z rodzicami będą mieli okazję ugotować coś pysznego
  • prezentacja kalendarza adwentowego Przewodnik świąteczny dookoła świata (Mila Radczenko), który przeniesie słuchaczy w magiczną podróż w składzie tajemnej organizacji Santa CORP!
  • fascynująca opowieść Ścieżką burzy (Anna Domina, Jana-Maria Kusznierowa) w stylu fantasy, która zaprowadzi uczestników do świata fiordów, driad i magicznej mocy.

17:00 / Wspólne czytanie, warsztaty plastyczne, zabawy dla dzieci oraz lekcja dla rodziców: Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

18:00-20:00 / Warsztaty rękodzielnicze z Natalią Denisovą

Projekt realizowany ze środków budżetu miasta Opola w ramach inicjatywy lokalnej