Wczytuję mapę...

Wielka ucieczka Wawelskiego Smoka – spotkanie autorskie z Robbem Maciągiem

Data i godzina wydarzenia
25/05/2021, godz. 18:00

Lokalizacja
Online

Kategoria
Dla dzieci, Spotkanie

Wielka ucieczka Wawelskiego Smoka – spotkanie autorskie z Robbem Maciągiem

Wielka ucieczka Wawelskiego Smoka – spotkanie autorskie z Robbem Maciągiem
25 maja 2021 r. (wtorek), godz. 18:00
Facebook Filii nr 4

Spotkanie odbędzie się w ramach rodzinnego festiwalu podróżniczego „4 Strony Marzeń”

Nie taki Smok Wawelski straszny, jak go w legendzie malują! Mieszkający w pieczarze pod Wawelem Smok posądzany jest o różne podłości – całkowicie niesłusznie! Zmęczony nienawistnymi plotkami na swój temat, postanawia uciec z Krakowa do kraju, gdzie smoki się szanuje i obdarza czcią – czyli do Chin!

Aby się tam dostać, musi przemierzyć pół Europy i całą Azję. A więc najpierw dociera do Stambułu, gdzie trafia na pachnący przyprawami Wielki Bazar, a potem przeprawia się przez Morze Czarne, by odkrywać skarby Orientu: perskie imperium, pustynie i karawany wielbłądów, oazy, skalne wioski, Jedwabny Szlak, Tabriz, Kaszgar, kraj Ujgurów i Wielki Mur.

Cała ta ucieczka, która zamienia się w wielką podróż, to karuzela nowych wrażeń, zapachów, nowych smaków i zwyczajów! Okazuje się, że zamartwianie się i siedzenie w krakowskiej pieczarze było niewybaczalną stratą czasu! Świat pełen jest barw, pięknych miejsc i przyjaznych ludzi – i ta książka o tym świadczy, rozbudzając ciekawość świata i innych, inspirując do podróżowania.

ROBB MACIĄG – podróżnik wyznający naiwną zasadę „świat jest pełen dobrych ludzi”, która jak do tej pory zawsze się sprawdza. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i dziennikarz. Laureat wielu nagród na festiwalach podróżniczych, autor artykułów i książek o podróżach. Napisał m. in. Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę, Rowerem w stronę Indii, Podręcznik przygody rowerowej, Tysiąc szklanek herbaty oraz TukTuk Cinema. Wielka ucieczka Wawelskiego Smoka jest jego pierwszą książką dla dzieci.

Wydarzenie online dostępne będzie pod adresem: https://www.facebook.com/events/313325683485373