Wieczory Nowojorskie – „Opowieści z Prospect Park”

08/09/2015, godz. 17:30

Wieczory Nowojorskie – "Opowieści z Prospect Park"

Wieczory Nowojorskie – „Opowieści z Prospect Park”

Spotkanie z Katarzyną Janicką

Prowadzenie: Patryk Szymański

8 września 2015, godz. 17:30

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

„Prospect Park Stories” to zbiór opowiadań Katarzyny Janickiej, mieszkającej w Nowym Jorku. Chcesz się dowiedzieć, jak rodowita opolanka inspiruje się w swojej książce amerykańską metropolią? Jakie są jej obserwacje na temat tego miasta? Dołącz do rozmowy z autorką! Spotkanie poprowadzi Patryk Szymański – podróżnik, fotograf amator, autor bloga fandango.org.pl.

Podczas spotkania możliwy będzie zakup „Prospect Park Stories”.

Katarzyna Janicka (ur. 1982) jest absolwentką Slawistyki i Podyplomowego Studium Literacko-Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Nowym Jorku. Zajmuje się jogą, pisze i podróżuje. Między Berlinem, Londynem a Barceloną napisała minipowieść „Trip”, we Włoszech i Francji zbiór opowiadań „24 Wydechy”, w Tajlandii sztukę teatralną „Kobieta z Wanną”. Tom opowiadań „Prospect Park Stories” powstał na Brooklynie. Otrzymał 1. nagrodę w trzeciej edycji konkursu literackiego im. Macieja Słomczyńskiego 2014.