Wernisaż wystawy Piotra Langnera i Olgi Shylenko „Disegno”

13/03/2015, godz. 18:00

Wernisaż wystawy  Piotra Langnera i Olgi Shylenko  „Disegno”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

1. Książąt Opolskich 48-50

zaprasza na wernisaż wystawy

Piotra Langnera i Olgi Shylenko

„Disegno”

13 marca 2015 (piątek), godz. 18:00

Disegno” – wystawa rysunków wykonanych przez studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego realizowanych w pracowni rysunku i anatomii Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze (Włochy) w ramach międzyuczelnianej wymiany Erasmus+ 2014-2015.

Olga Shylenko – studentka Instytutu Sztuki UO. Studiowała w Instytucie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Kijowie. Otrzymała dyplom z ceramiki w 2013 roku. Na Uniwersytecie Opolskim kontynuuje studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. W 2014 roku została zakwalifikowana do udziału w wymianie międzyuczelnianej. Spędziła semestr w Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze (Włochy). Pracuje w dziedzinie rzeźby i ceramiki.

Piotr Langner – student Instytutu Sztuki UO. Uzyskał dyplom licencjacki z malarstwa. W 2014 roku został zakwalifikowany do udziału w wymianie międzyuczelnianej. Spędził semestr w Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze (Włochy). Tworzy w takich dziedzinach jak rysunek, malarstwo, fotografia. Lubi sztukę klasyczną, lecz nie stroni od abstrakcji.