„Welcome in Iran”- Spotkanie z Katarzyną Zawadzką

„Welcome in Iran”- Spotkanie z Katarzyną Zawadzką

4 grudnia 2015, godz. 18:00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

„Welcome in Iran” – mówi sprzedająca w metrze skarpetki kobieta. Poprosimy ją o pomoc przy zakupie biletu, a ona zapłaci za nas i nie zgodzi się na zwrot pieniędzy. To samo zdanie powtarzają przechodnie zagadujący napotkanych na ulicach turystów. Czasem przejście przez mającą kilka metrów alejkę zajmuje dwie godziny. Każdy chce podejść i przywitać się. To inny Iran niż ten znany z budzących grozę przekazów medialnych. Nie da się jednak zapomnieć, że jest to państwo wyznaniowe. Nie ma tu kolorowych reklam; są wielkie billboardy przedstawiające ajatollahów. W autobusach ogląda się filmy z religijnym przesłaniem, a o prawdach wiary przypominają rozstawione w parkach megafony.

Katarzyna Zawadzka jest dziennikarką Radia Opole. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Podróże to jej pasja. Po raz pierwszy w świat wyruszyła w 2008 roku. Odwiedziła wówczas Boliwię, Chile i Argentynę. Celem kolejnej wyprawy były Gruzja i Azerbejdżan. Do Iranu dotarła podróżując autostopem przez Armenię.