„Warto mimo wszystko” – spotkanie z Anną Dymną

Prowadzenie: Wojciech Bonowicz

7 września 2017 (czwartek), godz. 17:00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

„Warto mimo wszystko” to obszerny wywiad-rzeka, który przeprowadził z artystką Wojciech Szczawiński. To osobista, szczera, bezkompromisowa rozmowa, która przede wszystkim uruchamia w ludziach dobre odruchy i uświadamia, że mimo wszystko warto być lepszym człowiekiem. Za sprawą książki poznajemy fascynujący portret jednej z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych i filmowych, oddanej  chorym i niepełnosprawnym, dla których założyła Fundację „Mimo Wszystko” i działa w niej jako Pierwsza Wolontariuszka. Życie nie szczędziło jej wspaniałych chwil i wielkich wzruszeń ani tragicznych doświadczeń. Zmagania zahartowały ją i nauczyły służyć słabszym, bezbronnym.

Anna Dymna – urodziła się 20 lipca 1951 roku w Legnicy. Jest aktorką teatralną i filmową, założycielką i prezeską Fundacji „Mimo Wszystko”, członkinią Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Zagrała ponad sto ról teatralnych i filmowych.

Wojciech Bonowicz – poeta, publicysta, dziennikarz. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia (2007). Ostatnio opublikował wywiad-rzekę z Wojciechem Waglewskim „Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe”  oraz przygotował do druku ostatnią, nieukończoną książkę Józefa Tischnera „Inny. Esej o spotkaniu” (Kraków 2017). Napisał tom wierszy „Druga ręka” (Kraków 2017).

[opracowano na podstawie noty wydawniczej]