Warsztaty tworzenia lalek teatralnych

ul. Skautów Opolskich 10

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 10 lat

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne 77 4555 122

Podczas zajęć zostanie krótko przedstawiona historia marionetki. Zaprezentujemy przykładowe lalki teatralne oraz zachęcimy uczestników do samodzielnego wykonania najprostszych marionetek.

Zajęcia poprowadzi Klak Rudolf, który współpracuje z Teatrem Najmniejszym z Opola. Realizuje własny teatr oparty na teatrze historycznym. Tworzy lalki, najczęściej są to marionetki, które ubiera w stroje wzorowane na strojach noszonych w okresie średniowiecza. Jest rzemieślnikiem i pasjonatem od lat zajmującym się rekonstrukcją średniowiecza. Szyje stroje historyczne, zajmuje się wytwarzaniem wyrobów skórzanych i drewnianych z epoki średniowiecza. Prowadzi zajęcia warsztatowe dla najmłodszych, np. warsztaty  plastyczne, kaligrafii, iluminacji i łucznictwa tradycyjnego. Jest członkiem zarządu Fundacji EXCALIBUR.