Warsztaty Przygody Rowerowej – spotkanie z Robertem „Robbem” Maciągiem

Warsztaty Przygody Rowerowej – spotkanie z Robertem „Robbem” Maciągiem

22 kwietnia 2016 (piątek), godz. 18.00

Filia MBP nr 4, ul. Książąt Opolskich 48-50

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na drugą odsłonę swojego nowego cyklu spotkań „Aktywnie z Czwórką”, podczas którego nasi ciekawi goście będą zachęcać opolan do przerwania zimowego letargu i spróbowania zdrowego trybu życia. Będziemy wspólnie przekonywać, że znalezienie nowej pasji to najlepsza droga do odkrywania nowych wrażeń, nowych lądów i nowych ludzi.

22 kwietnia 2016 r. odbędzie się spotkanie z Robertem „Robbem” Maciągiem – podróżnikiem, blogerem, fotografem i animatorem warsztatów dla dzieci i dorosłych, a przede wszystkim autorem książek podróżniczych, m.in. „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Rowerem w stronę Indii…”, „Tysiąc szklanek herbaty” oraz „Podręcznik przygody rowerowej”.

Podczas spotkania autor podzieli się swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas rowerowych wypraw do wielu różnych zakątków świata. Poradzi, jaki kierunek wybrać, jak zaplanować podróż i jak ciekawie ją przeżyć. Podpowie, w jaki sprzęt się zaopatrzyć, by podróż przebiegła bezpiecznie i bez niemiłych niespodzianek. Przestrzeże przez potencjalnymi niedogodnościami na szlaku i poinformuje, jak skutecznie ich unikać.

Nasz gość skupi się przede wszystkim na praktycznych aspektach życia rowerzysty długodystansowego. Warsztaty będą zatem niezwykłą gratką dla miłośników jazdy na rowerze, którzy marzą o wielkiej wyprawie, podróży życia czy po prostu o dłuższej niż zwykle rowerowej włóczędze.

Na spotkanie zapraszamy w piątek 22 kwietnia 2016 roku o godzinie 18:00 do Filii MBP nr 4 przy ulicy Książąt Opolskich 48-50 (Rondo).

Wcześniej tego samego dnia – o godz. 12:00 – odbędą się etnowarsztaty pt. „Dzieci świata”, które poprowadzi Robb Maciąg. Wezmą w nim udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu. Będą to ponadgodzinne zajęcia w atrakcyjnej dla młodych słuchaczy formie warsztatu i wykładu połączonego z pokazem zdjęć. Tematem będą różnice i podobieństwa między dziećmi wywodzącymi się z różnych kręgów kulturowych i tradycji.

W trakcie wykładu dzieci dowiedzą się, jak mieszkają, jak pracują, jak uczą się i jak bawią dzieci z Indii, Chin, Iranu, Pakistanu, Laosu, Turcji i Tadżykistanu. Przedstawione zostaną również ich domy oraz zwierzęta. W międzyczasie dzieci uczą się powitań po chińsku, nepalsku, turecku i laotańsku.