Wczytuję mapę...

Walentynki z muzyką i poezją. Koncert Chóru Old Singers i wiersze Waltera Pyki

Data i godzina wydarzenia
14/02/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Walentynki z muzyką i poezją. Koncert Chóru Old Singers i wiersze Waltera Pyki

Walentynki z muzyką i poezją.
Koncert Chóru Old Singers i wiersze Waltera Pyki
14 lutego 2022 • 18:00

sala spotkań MBP, ul. Minorytów 4  

W sali spotkań MBP obowiązuje limit miejsc (15 osób). Do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy do okazywania certyfikatów potwierdzających szczepienie przeciw COVID-19. Dobrowolne okazanie takiego certyfikatu pracownikowi biblioteki umożliwi Państwu wejście na salę poza limitem.

Na terenie biblioteki obowiązuje nakaz noszenia masek zasłaniających nos i usta.

Chór OLD SINGERS – opolski chór seniorów, który działa od sześciu lat. Jego dyrygentką jest Ewa Maria Wocial – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Chór wykonuje pieśni w dwugłosie przy akompaniamencie fortepianu. W swoim repertuarze ma około 80 utworów polskiej muzyki  rozrywkowej oraz pieśni o treściach patriotycznych, biesiadnych, religijnych, ludowych i kresowych. Chór ściśle współpracuje z Towarzystwem Polonia-Kresy ucząc polskie dzieci z Ukrainy i Białorusi piosenek historycznych i patriotycznych. Jest również szeroko obecny w świadomości opolan oraz w opolskim środowisku senioralnym. Obecnie działa przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu.

Walter Pyka twierdzi, że ma naturę romantyka. Wydał już kilka tomików wierszy, myśli o kolejnych. Poezja farmaceuty dotyczy: rodziny, domu, ziemi ojczystej i wiary w Boga. Dominują wiersze refleksyjne, trochę filozoficzne. Jego credo poetyckie brzmi: „W razie bólu – jeden wiersz”. Aptekarz z Popielowa pracy zawodowej oddaje się bez reszty, jak sam mówi: „Dla tych ludzi jestem nie tylko aptekarzem, ale też kimś w rodzaju lekarza pierwszego kontaktu, czy raczej – zachowując poprawność – doradcy w sprawach zdrowia, człowiekiem zaufania, z którym można porozmawiać o radościach, problemach, rodzinie, pracy”.