Wczytuję mapę...

W rolach głównych: PTAKI

Data i godzina wydarzenia
02/12/2022, godz. 17:30

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie, Warsztaty

W rolach głównych: PTAKI

W rolach głównych: PTAKI
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
2 grudnia 2022 (piątek)
Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 512-370-59
Wystawa i wykład – wstęp wolny

Zapraszamy na wieczór w całości poświęcony dzikim ptakom towarzyszącym nam na co dzień w miastach i ogrodach! Nasi goście będą Wam opowiadać i podpowiadać, jak i gdzie ich szukać, jak obserwować, jak sprowadzić w okolice Waszych domów i jak wspierać je w zimnych i głodnych miesiącach zimowych.

O 17:30 będziecie mogli wziąć udział w warsztatach „Szyszki na wypasie” – nauczycie się tworzyć ekologiczne i pożywne karmidełka dla mniejszych ptaków. Tym przysmakom z szyszek, tłuszczu i ziaren, kiedy zawiesicie je w ogrodzie, nie oprze się żadna sikorka!
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (nr tel. 512-370-509)

Warsztaty poprowadzi Agata Hajdecka, na co dzień projektantka i ilustratorka, której grafiki będziecie mogli od tego dnia podziwiać w naszej bibliotecznej galerii. Przepiękne realistyczne prace przedstawiające głównie rodzime gatunki ptaków składają się na wystawę „W rolach głównych: PTAKI”, która będzie u nas  gościła do połowy stycznia.

O 18:00 Łukasz Berlik, prezes Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego, wystąpi z prezentacją „Jak obserwować ptaki”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poznać podstawy, tajniki i korzyści płynące z amatorskich obserwacji świata natury, która otacza nas, kiedy tylko wychodzimy z domu!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2491594397664737