W poszukiwaniu Nowej Turcji – spotkanie z pisarką i podróżniczką Agnieszką Rostkowską

Kiedy

29/06/2021    
18:00

Gdzie

Filia nr 4
ul. Książąt Opolskich 48-50, Opole, -, 45-006

Rodzaj wydarzenia

Wczytuję mapę...

„W poszukiwaniu Nowej Turcji” – spotkanie z pisarką i podróżniczką Agnieszką Rostkowską
29 czerwca 2021 (wtorek), godz. 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod numerem 512-370-509

Zapis spotkania dostępny na www.facebook.com/filianr4

Jak się żyje w Turcji z dala od turystycznych kurortów? W Turcji, która jeszcze kilkanaście lat temu czyniła postępy na drodze ku członkostwu w Unii Europejskiej, a obecnie coraz częściej określana jest mianem państwa autorytarnego. Jak wygląda życie w kraju, w którym podziały społeczne i polityczne wydają się coraz bardziej pogłębiać i wpływają na życie każdego mieszkańca? Jak wygląda codzienność Turków i Turczynek po obydwu stronach barykady i czy w chaosie jest miejsce na normalność? I czy Europa może wyciągnąć z tego jakąś naukę dla siebie?

Zapraszamy w reporterską podróż przez ten wielki kraj, od Stambułu po syryjskie pogranicze. Agnieszka Rostkowska, dziennikarka, podróżniczka i autorka książki „Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji „, opowie o Turcji, jakiej nie znamy – pokazując zdjęcia i przedstawiając historie jej mieszkańców, które na długo zapadają w pamięć.

AGNIESZKA ROSTKOWSKA – była korespondentka polskich mediów w Turcji, relacjonowała m.in. masowe protesty, dramatyczne wydarzenia po próbie wojskowego zamachu stanu, a nawet festiwal zapasów wielbłądów na dalekiej prowincji. Zawsze w centrum bliskowschodnich wydarzeń, swoje zdjęcia i reporterskie opowieści od lat prezentuje na festiwalach podróżniczych. Obecnie współpracuje głównie z „Tygodnikiem Powszechnym”, „Polityką” i prasą zagraniczną.

Liczba miejsc ograniczona! Aby wziąć udział w spotkaniu na żywo (w siedzibie biblioteki), należy zapisać się na listę uczestników (numer tel. 512-370-509).

UWAGA! W związku z sytuacją epidemiologiczną i zarządzeniami dotyczącymi organizacji imprez podczas wydarzenia będzie obowiązywał reżim sanitarny. Uczestnicy będą mieli obowiązek zakrycia ust i nosa, dezynfekcji rąk, zachowywania dystansu oraz wypełnienia ankiety dot. stanu zdrowia

Wydarzenie będzie dostępne również w formie online.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/490329812047011