Vanishing Point / Wielki Kanon Filmowy made in USA

Dla wszystkich

Vanishing Point / Wielki Kanon Filmowy made in USA

Wielki Kanon Filmowy Made in USA / 2017

W ramach programu Ameryka w Twojej Bibliotece przygotowaliśmy pokazy dziewięciu ważnych i ciekawych filmów amerykańskiej produkcji. Poznaj nasz subiektywny wybór amerykańskiej klasyki! Każdy seans poprzedzony będzie prelekcją – pełną ciekawostek na temat twórców i smaczków z planu filmowego.

Wstęp darmowy!

W kolejnej odsłonie – „Vanishing Point” (1971)
reż. Richard Sarafian

18 kwietnia 2017 (wtorek), godz. 19:30

Sala Konferencyjna MBP

Zadaniem Kowalskiego jest przewiezienie sportowego Dodge Challengera z Kolorado do Kalifornii w mniej niż 15 godzin. Jak zakończy się starcie z upływającym czasem oraz patrolami policji? Film, który zdaje się być prostym kinem akcji, oferuje jednak o wiele więcej – pozwoli się zastanowić, czym jest wolność człowieka, czy można odrzucić zakazy i nakazy społeczne i jakie mogą być tego konsekwencje. Hippisowskie kino samochodowe, Easy Rider na cztery koła! Zapraszamy!

Obejrzycie z nami również:

Bowling for Columbine, reż. Michael Moore

Jezebel, reż. William Wyler

I Confess, reż. Alfred Hitchcock

The People vs. Larry Flynt, reż. Milos Forman

O ewentualnych zmianach repertuarowych poinformujemy na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu oraz na Facebooku