Wczytuję mapę...

V Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Cultura Animi”

Data i godzina wydarzenia
04/04/2019, godz. 00:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Dla wszystkich

V Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Cultura Animi”

Szanowni Państwo,

Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Opolskiego serdecznie zaprasza studentów i doktorantów na interdyscyplinarną i ogólnopolską konferencję naukową pt.

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”
– edukacja w epoce antycznej i nowożytnej

organizowaną w ramach V edycji „Cultura Animi”. Odbędzie się ona 4 kwietnia 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4)

PROGRAM KONFERENCJI NAUKOWEJ 

Tematem tegorocznych obrad jest szeroko rozumiana edukacja w epoce antycznej i nowożytnej. Chętnie wysłuchamy wystąpień dotyczących wychowania i wykształcenia człowieka, rozwoju szkolnictwa oraz prawa oświatowego. Ciekawić nas będą również tematy związane ze środowiskami pedagogicznymi, uczniowskimi i studenckimi, a także relacjami mistrz – uczeń. Czekamy również na Państwa propozycje, które nie zostały wymienione powyżej, ale znajdują się w kręgu pojęcia edukacji.

Konferencja jak co roku będzie się składała z dwóch paneli obejmujących kolejno epokę starożytną i nowożytną.

Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 3 marca 2019 r. Link do formularza znajduje się na stronie internetowej konferencji (konferencjaculturaanimi.wordpress.com) w zakładce Dokumentacja.

Zastrzegamy sobie prawo do selekcji nadesłanych referatów. Informację o zakwalifikowaniu przekażemy drogą mailową najpóźniej do 11 marca 2019 r.

W przypadku pytań dotyczących konferencji, prosimy o kontakt:
cultura.animi.opole@gmail.com