Wczytuję mapę...

Upadek – finisaż wystawy fotografii Kamili Jamioł ODWOŁANY

Data i godzina wydarzenia
09/02/2022, godz. 18:00 - 28/02/2022

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Fotogaleria

Kategoria
Wystawa

Upadek – finisaż wystawy fotografii Kamili Jamioł ODWOŁANY

Upadek – wystawa fotografii Kamili Jamioł
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 28 lutego 2022

Szanowni Państwo, informujemy, że z przyczyn niezależnych od biblioteki finisaż wystawy fotografii jest odwołany. Zdjęcia autorki zdjęć można oglądać do końca miesiąca. 

Wystawa składa się z dwudziestu fotografii wykonanych na przełomie 2018 i 2019 roku na terenie nieistniejącego już zakładu przemysłu bawełnianego FROTEX. Zdjęcia prezentują upadek wielkiego imperium tekstylnego, ściany kryjące pozostałości po przedwojennym właścicielu oraz ślady pozostawione przez ludzi, którzy całe życie związani byli z zakładem. To wejście w przestrzeń, w której czas się zatrzymał, gdzie panuje głucha cisza. Autorka zdjęć pokazuje wszelkiego rodzaju przedmioty wykorzystywane w codziennej pracy – rzeczy pokryte kurzem, rdzą i wilgocią.

Kamila Jamioł – pracuje w Prudnickim Ośrodku Kultury jako instruktor do spraw artystycznych. Autorka licznych fotografii, zwłaszcza fotoreporterskich związanych z Prudnikiem i okolicami. Uczestniczyła w polsko-czeskim „Plenerze fotograficznym” w 2018 roku. Była dziennikarką w „Gazecie Pogranicza”, gdzie ukazywały się jej cyklicznie artykuły na temat przedwojennego miasta, jego mieszkańców oraz właścicieli fabryk. Jej pasją jest nie tylko fotografia. Na swoim koncie ma wystawę grafiki (rysunek tuszem) – KOBIETY W AKSAMITNEJ CZERNI – w której przedstawia kobiety w różnych sytuacjach i stanach emocjonalnych. To pierwsza indywidualna wystawa w Via Artistica. Wcześniej prezentowała swoją twórczość na zbiorowej ekspozycji „Przez Prudnik” w Muzeum Ziemi Prudnickiej.