Wczytuję mapę...

Ucha, fochy, tarapaty, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polszczyźnie i o co nie baliście się zapytać

Data i godzina wydarzenia
24/10/2018, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Ucha, fochy, tarapaty, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polszczyźnie i o co nie baliście się zapytać

Ucha, fochy, tarapaty, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polszczyźnie i o co nie baliście się zapytaćkwiz językowy dla dorosłych i spotkanie z dr Agatą Hącią w ramach projektu Mów po polsku 3!

24 października 2018, godz. 17.00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

 

To już ostatnie spotkanie w tej edycji projektu Mów po polsku 3! I okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Dr Agata Hącia z Uniwersytetu Warszawskiego przygotowała specjalny kwiz o języku polskim, w którym może wziąć udział każdy uczestnik spotkania. Dla najbardziej aktywnych przewidziane są nagrody książkowe. Kwiz nawiązuje do poradnika językowego Agaty Hąci, gromadzącego najczęstsze pytania jej radiosłuchaczy. Premiera książki planowana jest na grudzień.

dr Agata Hącia – językoznawca, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka tekstów naukowych i popularnonaukowych poświęconych polszczyźnie. Specjalizuje się w zagadnieniach kultury języka. Współautorka ogólnopolskich badań dydaktycznych; wieloletnia współprowadząca poradnię językową UW. Członkini jury Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Zespołu Ortograficzno-Onomastycznego oraz Zespołu Języka w Mediach Rady Języka Polskiego. Autorka oraz recenzentka podręczników szkolnych. Popularyzatorka języka polskiego m.in. jako wieloletnia współpracownica Polskiego Radia. Jej książka Co robi język za zębami? Poprawna polszczyzna dla najmłodszych zdobyła w 2017 r. nagrodę główną w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz nominację do Mądrych Książek roku 2017 – konkursu organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński i Fundację Euklidesa. Założycielka i prezes Fundacji PRO.PL.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych.

 

Patroni medialni:

– TVP3 Opole

– Radio Doxa

– Opole Nasze Miasto

– NTO

– Gazeta Wyborcza Opole

– Radio Opole

 

Współpraca medialna:

– Radio Wawa

– Radio Eska