Tydzień Kobiet w Opolu | Wykład dr Anny Tabisz na temat feminatywów

Dla wszystkich

Tydzień Kobiet w Opolu | Wykład dr Anny Tabisz na temat feminatywów
Tydzień Kobiet w Opolu
Wykład dr Anny Tabisz na temat feminatywów połączony z mini warsztatami
10 marca 2023 | 17.30 | sala spotkań MBP, ul. Minorytów 4 oraz fanpage Laboratorium Zmiany, Rady Kobiet w Opolu i MBP w Opolu

dr hab. Anna Tabisz, Fundacja Laboratorium Zmiany, Rada Kobiet w Opolu i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają wszystkich – zwolenników i zwolenniczki, sceptyków i sceptyczki oraz osoby niezdecydowane do udziału w wykładzie o feminatywach. Będzie on połączony z miniwarsztatem tworzenia feminatywów. Liczymy, że to wydarzenie przyczyni się do szerszej i żywej rozmowy o żeńskich końcówkach – wspólnie zastanowimy się nad ich rolą w języku polskim, pochylimy nad tym, czy to nowomowa, nieunikniona część j. polskiego czy może przeszłość.

dr hab. Anna Tabisz, językoznawczyni, kierowniczka Katedry Języka Polskiego w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego. Zainteresowania badawcze mieszczą się w obrębie: dyskursu edukacyjnego, lingwodydaktyki, lingwistyki tekstu, pragmalingwistyki, oraz etyki języka. Problemy szczegółowe, które podejmuje w badaniach własnych, to: komunikacja dydaktyczna, kształcenie językowe w szkole, sprawność mówienia. Autorka „Kompetencji tekstotwórczych uczniów na przykładzie rozprawki” oraz licznych artykułów naukowych. Redaktorka i współredaktorka tomów z serii „Języka a Edukacja”. Wykład jest otwarty, nie obowiązują wejściówki. Odbędzie się także transmisja na fanpage Laboratorium Zmiany, Rady Kobiet w Opolu i MBP.