Turniej poprawności językowej i otwarcie wystawy – „Mów po polsku”

18/07/2016, godz. 17:00

Turniej poprawności językowej i otwarcie wystawy - "Mów po polsku"

18 lipca 2016 (poniedziałek), godz. 17:00

Sala Konferencyjna MBP i Hol MBP, ul. Minorytów 4

Wydaje Ci się, że wiesz o polszczyźnie wszystko? Potrafisz mówić i pisać poprawnie? A może chcesz się nauczyć? Zapraszamy do uczestnictwa w turnieju poprawności językowej, podczas którego w miłej atmosferze będziemy zadawać pytania dotyczące języka polskiego.

Zmagać się będą ze sobą dwie drużyny, w których skład wejdą znani i mniej znani opolanie. Ich zadaniem będzie rozwiązać test wyboru, podejmujący zagadnienia związane z językiem polskim. Pomagać im będzie publiczność. Zachęcamy do udziału! Im więcej widzów, tym większa pomoc dla uczestników! Chciałbyś zostać członkiem drużyny, która stanie w szranki w turnieju poprawnej polszczyzny? Zgłoszenia przyjmujemy do 11 lipca 2016 roku pod adresem promocja@mbp.opole.pl. W treści wiadomości prosimy wpisać imię i nazwisko oraz wyjaśnić, dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać członkiem drużyny. Do wygrania gry planszowe oraz książki.

Kto zostanie Mistrzem Poprawnej (O)Polszczyzny 2016? Odkryjcie to razem z nami!

Turniej zostanie poprzedzony otwarciem multimedialnej wystawy o języku polskim. Jest ona rezultatem organizowanego w maju głośnego czytania łamańców językowych, do którego zaprosiliśmy mieszkających w Opolu obcokrajowców. Na wystawie znajdą się również ciekawostki związane z naszym językiem, porady oraz zasady poprawnej polszczyzny.

Przypominamy, że przez cały czas trwania projektu można przysyłać do nas zdjęcia z wytropionymi błędami językowymi w przestrzeni miasta. Będziemy namawiali autorów „językowych wpadek” do zmiany na formy poprawne. Na wiadomości czekamy pod adresem promocja@mbp.opole.pl.

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – Dodaj do ulubionych 2016.