Tu i teraz – wystawa ilustracji Przemka Liputa

Galeria Zamostek MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 31 stycznia 2023

Wstęp wolny

Wystawa skupia się na książkach dla dzieci, „Miasto Potwór” i „Tu i teraz”, napisanych przez Joannę Gusztę, zilustrowanych przez Przemka Liputa. Autorzy, tworząc te wyjątkowe książki, obrali sobie za cel budowanie wspólnoty, pobudzanie chęci zmiany na lepsze zamieszkanych przez czytelników okolic, a także rozwijanie poczucia estetyki i świadomości ekologicznej. Na wystawie zobaczyć będzie można cykl ilustracji Przemka Liputa, serię animacji oraz szkice koncepcyjne, rysunki testowe i notatki.

Przemek Liput – urodził się w 1985 r. w Sanoku. W 2010 roku ukończył studia na kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2017 roku uzyskał stopień doktora sztuki. Jest autorem ilustracji do książek: „Rok w przedszkolu”, „Miasto Potwór”, serii „Jano i Wito”. Od 2011 prowadzi zajęcia z animacji na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Realizuje prace w technikach graficznych, rysunkowych oraz wideo.