Wczytuję mapę...

„Tkacze” – pokaz filmu z muzyką na żywo

Data i godzina wydarzenia
13/05/2016, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

"Tkacze" - pokaz filmu z muzyką na żywo

13 maja 2016 (piątek), godz. 17.00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

 

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu zaprasza na pokaz należącego do klasyki gatunku filmu niemego „Die Weber” / „Tkacze” z roku 1927 z muzyką na żywo w wykonaniu Tomása Peralta z zespołem. Film wyświetlony zostanie z planszami w języku niemieckim oraz polskimi napisami.
Film niemy „Tkacze” bazuje na sztuce teatralnej Gerhardta Hauptmanna o tym samym tytule. Wydarzeniem, które zostaje przestawione, zarówno w sztuce teatralnej jak i jej ekranizacji w reżyserii Friedricha Zelnika jest powstanie tkaczy śląskich w 1844r.

Do zagrania muzyki towarzyszącej filmowi na żywo zaprosiliśmy Berliński zespół Western Jazz Kombo Bordel Western. W skład zespołu wchodzą basista Tomás Peralta (urodzony 1985 w Chile), perkusista Florian Albiez (urodzony 1986 w USA) oraz gitarzysta Paul Audoynaud (urodzony 1987 we Francji), którzy nie mogą się już doczekać swojego drugiego występu we Wrocławiu oraz tego filmowo-muzycznego eksperymentu.

Zespół ma już pewne doświadczenia z udźwiękowieniem filmu niemego. Skomponowali współczesną muzykę Western-Jazz do komediowego westernu Bustera Keatona „Go West“ (1925). Wraz z zawieranymi w muzyce elementami rocka, bluesa, folku do każdego filmu powstał oryginalny Soundtrack.

Pod koniec 2014r. odwiedzili już Wrocław ze swoją autorską muzyką do filmu niemego „Die Abenteuer des Prinzen Achmed“ (1926).

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!